دست نوشته های یک مانی
  
 دست نوشته هایی از سوی کسی که بر عکس بسیاری ، فکر می کند . دست نوشته هایی شامل : تاریخ ، سیاست ، جامعه و ...
 
آرشیو
نگاه به موضوعات یاوه نامه ها
 
دوشنبه 23 خرداد‌ماه سال 1390
ما و انقلاب 57 ... ! ... ! ... ! ... ! در پهنای انحصار طلبی !!

امروز دهم بهمن ماه ، در حالیکه تنها دو روز به دهه فجر باقی مانده ، باز هم هجمه ی تفکرات بر ما مستولی می گردد که براستی دستاورد این انقلاب چه بوده ؟!؟

بارها این سخن را شنیده ایم که حفظ نظام از اوجب واجبات است و به نوعی این مطلب را به آدمی تلقین می کنند که ما به انقلاب بدهکار هستیم و انقلاب به ما بدهی ای ندارد !!!عکس فوق را که در روز سوم نمایشگاه مطبوعات گرفتم ، نمونه ای از همین تصور است که ما بدهکاری ای به انقلاب داریم ! در بنر مذکور کاملا این عبارت مشخص است ، جمعیت بدهکاران به انقلاب !!


گویا عده ای سلطه گران فراموش کرده اند که در این انقلاب همه ی اقشار و گروه های سیاسی حضور داشته اند و انحصارگرایان گویی می خواهند مشروعیت خویش را از خدا بگیرند و بازهم گویا فراموش کرده اند که در صد سال پیش و در انقلاب مشروطه در اصل اول قانون اساسی اینگونه آمد که : سلطنت موهبتی است الهی که از مردم به پادشاه داده می شود !!

ولیکن اینگونه به نظر می رسد که ایشان بازهم به سمت سقوط پیش می روند و با مطرح کردن چنین عبارات مضحکی ، سعی می کنند تا با استفاده ی ابزاری از یک تفکر دینی خلق را به خود مشغول دارند ! چراکه ایشان انقلاب را نه از مردم ، بلکه از خدا می دانند که هیچ احدی هم با این اوصاف توانایی سخن گفتن در مقابل اینان را ندارد !


هرچند می توان حداقل این پرسش را نیز کرد که اساسا اگر نظامی مطابق میل مردم باشد ، دیگر نیاز به جانفشان برای حفظش ندارد !


متاسفانه جامعه ای در پیش روست که چیزی شبیه قرون وسطی را در آن می بینم و آنقدر انحصار طلبی انقلاب را در خود می بینند که خو نیز باور کرده اند که همه انقلاب بر دوش ایشان ( مقام معظم روحانیت ) بوده و بقیه همه در حال کشک ساییدن بوده اند !عکس فوق تنها نمونه ای از هزاران عکسی است که از طرف صدا و سیما و هزاران مرجع خبری دیگر سانسور می شود و خودِ این عکس گواهی بر این است که هرگاه این پنچه ها متحد شده اند ، تبدیل به یک مشت شده اند !


هرچند جالب تر وقتی می شود که بیاد آوریم که این تصفیه که از اول انقلاب شروع شده ( ابتدا چپ ها و سپس مجاهدین و در آخر ملی گراها ) اکنون به داخل نظام کشیده شده و گروهی پیدا شده اند که نسل اول انقلاب را به دوری از خط امام متهم می کنند !!


سی و یک سال از انقلاب اسلامی گذشته و مردم ایران با دادن شهدا و تحمل انواع قحطی و گرانی در همان دو دهه اول انقلاب ، همه جوره جور این بدهکاری را پرداخته اند و بنظر می آید که تنها یک توقع داشته باشند و آن هم اینکه نوع دید حاکمیت به انسان تغییر کند و والسلام !


مانی


==================================================


سی دی گذشته سالروز مرگ مهندس مهدی بازرگان ، رئیس اولین دولت موقت جمهوری اسلامی بود ، مردی که بقول رئیس حراست دانشکده مان در گفتگویی دو نفره ، حرفهایش اکنون معنا پیدا می کند ...


شاید هم بقول روزنامه شرق در چند سال پیش در سالروز مرگ وی ، فرزند بورژوایی ملت ایران ...


درود بر روح پاکش ...


مرحوم بازرگان نفر وسطی می باشد و مرحوم سحابی ( پدر ) سمت چپ هستند .


=====================================================


جملات هفته :

  1. علم الهدی امام جمعه ی مشهد و از حامیان احمدی نژاد در انتقاد به مشائی گفت : ما اجازه ی حضور یک مگس در کنار رئیس جمهور را نمی دهیم !!
  2. مهدی کروبی : به چارچوب های نظام و اصل ولایت فقیه پایبندم !!
  3. محمود احمدی نژاد : 22 بهمن امسال تشیع جنازه ی نظام سرمایه داری است !!!
  4. جواد لاریجانی : هاشمی شخصیت بزرگ و پیچیده ای است !!
  5. علی لاریجانی : نمی توان با فضای توهمی برای کشور برنامه ریزی کرد !!
  6. آیت الله نوری همدانی : خامنه ای کوثر است دشمن او ابتر است .

===================================================


در پایان از همه دوستانی که در نظر سنجی وبلاگ شرکت کرده بودند ، یک دنیا تشکر می کنم و بنا به آرا دوستان ، مطلب  آی آقایان نکند قرار است خدا شوید با اختلاف رای 2 بعنوان برترین مطلب سال وبلاگ انتخاب شد .


هرچند خودم فکر می کردم مطلب مربوط به مرحوم مصدق رای بیشتر بیاره ...


باز هم یک دنیا ممنون ...


از گذاشتن کامنت دریغ نکنید ، مایه دلگرمیه ...


مانی


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد ملتی که اومدن این یاوه ها رو خوندن : 64447


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یاوه ها
 
 
free counters