دست نوشته های یک مانی
  
 دست نوشته هایی از سوی کسی که بر عکس بسیاری ، فکر می کند . دست نوشته هایی شامل : تاریخ ، سیاست ، جامعه و ...
 
آرشیو
نگاه به موضوعات یاوه نامه ها
 
دوشنبه 21 دی‌ماه سال 1388
تروریست هایی اسلامی ، رادیکالیسم ارتجاع ...

بعلت طولانی شدن این مطلب و با توجه به اینکه دوستانی که از داشتن ای دی اس ال بی بهره هستند بعلت وجود چندین عکس در این مطلب دچار زحمت می شوند و همینجوریش هم وبلاگ بنده سنگین هست و باز شدنش مشقت بار هست ، تصمیم گرفتیم این مطلب رو صفحه جداگانه بهش بدیم و برای خواندن مطلب به ادامه مطلب مراجعه کنید .

امروز مورخ 20 دی ماه که دارم این مطلب را می نویسم تنها 7 روز تا سالروز اعدام نواب صفوی و بسیاری از همفکرانش باقی مانده ...

حتما نام اتوبان نواب صفوی را در تهران که جنوب و مرکز تهران را به یکدیگر متصل می کند و به اتوبان چمران منتهی می شود را شنیده اید ..

و یا نام اتوبان فدائیان اسلام که در جنوب تهران قرار دارد ...

یا نام خیابان برادران امامی و خلیل طهماسبی و بخارائی و ... که همگی در مناطق جنوب تهران هستند ...

بد ندیدم در این باره بنویسم ...


==========================================


نواب که بود ؟نام اصلی وی سید مجتبی میرلوحی بوده و اینکه چرا نام نواب رو برای خودش انتخاب کرده خیلی مشخص نیست و بنظر می آید بنا به روایتی این نام را از نام فامیلی مادر خود برگرفته باشد و آنطور که بنظر می آید در سال 1303 متولد شده و در همان محله خانی آباد ( همان محله ای که تختی نیز در آنجا بوده ) بزرگ می شود و بعد از رفتن به مدرسه ی آلمانی های ایران به خوزستان رفته و از آنجا به نجف می رود و وارد تحصیلات حوزوی می شه و در همانجا به شدت تحت تاثیر آیت الله امینی نویسنده ی کتاب الغدیر قرار می گیرد و جالبتر آنجاست که بدانیم وی حکم کشتن کسروی را از همو اخذ می کند ...

نواب سرانجام بعد از انجام ترورهایی وسیع در راس مملکت و قتل رفرمیستهایی مانند کسروی در 27 دی1334 اعدام شد ... 

وی فدائیان اسلام را در 1324( چهار سال بعد از تبعید رضا شاه از ایران ) ایجاد و وجود آنرا با بیانیه ای اعلام کرد .


تفکرات این گروهاین افراد که با منشی رادیکال به زعم خودشان در حال پاکسازی مملکت از اجانب و لامذهبان بوده اند همواره این مطلب را در اذهان ایجاد کرده اند که اصولا ترور برای مخالفان عقیده ی ما چیز بسیار خوبی است چراکه نواب در بیانیه ی اعلام موجودیت گروهش اعلام کرده بود با سه راه قصاص و انتقام و شهادت به اهداف خویش می رسد !

شاید معلول این منش بسیار خشونت آمیز را بتوان سرکوبهای عقاید مذهبی در دوره ی رضا شاه دانست که بلافاصله با تبعید وی این نهال که همه اعضای آن بزور بالای 25 سال سن را داشتند شکل گرفته و به یکباره رسالت عظیمی را بر دوش خود دیدند چنانکه جلوتر اشاره خواهم کرد که این تروریست ها حتی آیت الله بروجردی را در حد آدمیزاد نمی دانستند !!


اولین ترور ، سید احمد کسروی


پیشتر اشاره کردم که نواب در نجف در حال تحصیل بود ...

در همان زمان بود که سید اجمد کسروی با نوشته کتاب شیعی گری ( سرچ بکنید در اینترنت برای دانلود پیداش می کنید ) موج بسیار عظیمی را علیه تشیع ایجاد کرد و با انتقادات بسیار سنگینی که به این مذهب داشت ، این فرقه ی اسلامی را عقب مانده و موجب فساد معرفی کرد و حتی بنای اصلی آنرا زیر سوال برد ...

این کتاب گویا به نجف هم رسیده بوده و در آنجا علامه امینی با صدور حکم ارتداد برای کسروی ، نواب را تهییج به سفر به ایران کرده و با ترغیب وی برای برداشتن این لکه !! وی را راهی ایران کردند

و گویا وی بعد از حضور در ایران به دیدار کسروی هم رفته بوده و گویا در بحثی هم که با وی داشته نتوانسته بوده کسروی را متقاعد کند .


علی ای حال یکبار در اردیبهشت سال 24 وی و همراهانش کسروی را ترور کردند که نا موفق ماند ولیکن دقیقا ده روز بعد از اعلام موجودیت فدائیان اسلام یعنی در 20 اسفند سال 1324 گروهک فدائیان اسلام با حمله به دادگستری تهران ( گویا کسروی را دادگاه در آن روز فراخوانده بوده ) و حمله با تبر و چاقو به کسروی و منشی وی ( حدادپور ) ، هردو را به شکل فجیعی به قتل رساندند و برای نخستین بار در ساختمان دادگستری کشور فریاد الله اکبر شنیده شد !!


عملیات ترور ( بقول هواداران ایشان ، اعدام انقلابی ) با موفقیت انجام شد ...

مرگ کسروی موجبات حیرت روشنفکران و مایه ی تاثر بسیاری در جامعه ی متفکر آن روز بود ! برای دیدن جسد کسروی و منشی وی بر روی این لینک کلیک کنید .


هرچند مشخص نیست چگونه است ، گروهکی که حتی یک کتاب نتوانسته بنویسد و یا یک مقاله با نام خود ندارد و یا حتی یک اندرز و نصیحت انسانی و ... ندارد ، بخود اجازه می دهد اینگونه به جرم تنها اظهار نظر به راحتی فرمان قتل صادر کند ؟!؟

 

پی نوشت 1 : گروهک فدائیان اسلام و برادران امامی که قاتلان وی بودند در دادگاه نظامی به جرم قتل فجیع کسروی ، از کلیه اتهامات تبرئه شدند !! شاید همین مسئله بود که ایشان را برای ترورهای بعدی مصمم تر ساخت ! گویا شاه تصور می کرده می تواند با عدم محاکمه آنان قدرتی را در مقابل حزب توده ایجاد کند !


پی نوشت 2 : بقول دوستی ، حرف حق نیازی به بلند گفتن ندارد ؛ اگر ایشان مطق و استدلالی داشتند مطمئنا نیازی به کشتن متفکری مثل کسروی آن هم به این شکل فجیع نداشتند ! چراکه کسروی اهل قلم بود نه اسلحه !


پی نوشت 3 : با وجود گذشت 64 سال از ترور وحشیانه کسروی هنوز هم عده ای نادان هستند که تصور می کنند در مراسم کتاب سوزی کسروی که هر سال در دی ماه برگذار می شد ، قرآن هم آتش زده می شده ! در حالیکه کسروی خود همیشه اعلام می کرده برای قرآن احترام زیادی قائل بوده  و در 20 سالگی آنرا حفظ بوده ... از دیگر یاوه هایی که به وی منتسب می کنند آن است که وی ادعای پیامبری داشته که بعلت مضحک بودن این ادعا از توضیح آن خودداری می کنیم


ترور دوم ، عبدالحسین هژیرچهار سال بعد از ترور کسروی در سال 1328 ، 13 ابان اینبار نوبت ترور هژیر بود .

وی وزیر دربار محمد رضا پهلوی بود و بجرم آنکه آیت الله کاشانی و نواب صفوی احساس کرده بودند با وزارت وی ، دست اجانب بر ایران باز خواهد شد در روز عاشورا در مسجد سپهسالار ( ایت الله مطهری فعلی در خیابان بهارستان تهران ) در حالیکه چراغ ها خاموش بود و مردم در حال عزاداری بودند ، امامی ( همان قاتل کسروی ) با شلیک گلوله به هژیر وی را مصدوم کرد و گلوله دومش در تاپانچه گیر کرد و وی با قساوت تمام با دسته ی تپانچه چندین بار بر سر هژیر کوبید و موجبات مرگ وی را فراهم ساخت !!


ترور سوم ، سرلشکر رزم آرارزم آرا به عنوان بزرگترین مخالف ملی شدن نفت در 16 اسفند 1329 توسط خلیل طهماسبی به قتل رسید . گویا در این قتل از آیت الله کاشانی تا جبهه ملی و حتی شاه ، همه و همه موافق این عمل بوده و در این میان فدائیان با کشتن وی خیال همه را راحت می کنند .

از آن جهت شاه نیز از کشته شدن وی چندان بدش نمی آمد که رزم آرا بعلت قدرت فراوان احتمال کودتا را بالقوه با خود حمل می کرد .

مخالفت عظیم وی با نفت هم دلیل مخالفت ملی گراها با وی بود و توهین های بی سابقه وی به کاشانی دلیل مخالفت وی با رزم ارا بود !

رزم آرا در نطقی که در مجلس در باب ملی شد نفت کرده بود ، گفت : ما 50 سال است که حتی نمی توانیم آفتابه بسازیم و حالا شما می خواهید نفت را ملی کنید ؟ من این مجلس را بر سر کاشانی خراب می کنم !

وی در مسجد سلطانی و در ختم آیت الله فیض بر اثر تیری که از سوی طهماسبی به قلبش شلیک شد کشته شد !


پی نوشت 1: بعد از به قدرت رسیدن ملی گراها در مجلس در مجلس شانزدهم ، این مجلس حکم به آزادی طهماسبی به علت خائن بودن رزم آرا داد . 


پی نوشت 2 : آیت الله کاشانی بعد از آزادی طهماسبی از زندان به وی لقب شمشیر بران اسلام را داد !!


ترور چهارم ، مرحوم حسین فاطمی حسین فاطمی ، وزیر امور خارجه مرحوم مصدق بود .

وی از بزرگ مردان تاریخ معاصر است .

جداً هرچه تلاش می کنم عظمت این مرد را نشان دهم چیزی به ذهنم نمی رسد و تنها اشاره ای به این می کنم که جهان پهلوان تختی هر بار که در روزهای جمعه بر سر مزار این شهید بزرگ می رفته تا ساعت ها گریه می کرده ...

وی تنها ملی گرایی بود که بعد از کودتای ننگین 28 مرداد دستگیر و اعدام شد . 

وی تنها به جرم آنکه طهماسبی و نواب در زندان بودند و اعضای گروهک تروریستی فدائیان اسلام تصور می کردند وی باعث ایجاد سازش بین شاه و مصدق است ترور کردند !

عامل ترور وی پسر نوجوان 15 ساله ای به اسم عبد خدایی بود که همین الان هم زنده هست !

وی در سالروز مرگ محمد مسعود با شلیک گلوله به سمت دکتر فاطمی در قبرستان که در حال سخنرانی بود قصد کشتن وی را کرد که این ترور نا فرجام ماند .

دکتر فاطمی به بیمارستان انتقال یافت و عبدخدایی به 20 ماه زندان محکوم شد .


پی نوشت 1 : دکتر فاطمی به گواه ابراهیم یزدی و دکتر مصدق اولین فردی است که بحث ملی شدن نفت را مطرح کرده است .


پی نوشت 2 : دلیل استفاده از عبد خدایی 15 ساله در ترور فاطمی آن بود که در صورت کشته شدن فاطمی بعلت صغر سن عبد خدایی وی اعدام نگردد .


پی نوشت 3 : عبد خدایی در 20 آبان سال گذشته در مصاحبه ای گفت » خوشحالم که فاطمی بدست من کشته نشد تا با عزت بمیرد ، وی در ادامه مدعی شد من چون کودک بودم تنها مجری بودم و کمترین نقشی در نقشه ی این طرح نداشتم !


پی نوشت 4 : عبد خدایی بعدها به 8 سال زندان بعد از کشته شدن نواب محکوم شد !


پی نوشت 5 : سال گذشته بعد از دیدار محمود احمدی نژاد از همسر فاطمی ، روانبخش از شاگردان مصباح یزدی با محکوم کردن این اقدام ، اعلام کرد : شایسته بود دولت اصول‌گرا و مکتبی احمدی‌نژاد از بازماندگان آیه الله کاشانی یا همسر شهید نواب صفوی دعوت به عمل می آورد. معرفی شخصیت‌های خائنی مانند دکتر فاطمی و مصدق به‌عنوان الگو به نسل جوان قطعاً مورد نظر رئیس‌جمهور مکتبی نیست .


ترور پنجم و پایانی ، حسین علاءحسین علاء از معدود انسان های بدرد بخور دوره ی پهلوی هاست ! وی به همراه مصدق و مدرس و تقی زاده از مخالفین تبدیل سلطنت قاجار به پهلوی بود و در قضیه آذربایجان از مهره های تاثیر گذار در ختم غائله بود و بعد از کشته شدن رزم آرا نخست وزیر شد و با نخست وزیر مصدق به وزارت دربار رسید و بعدها که زاهدی به نخست وزیری رسید بعد از کودتا ، پس از مدتی که کنار رفت میدان باز هم به او رسید و در سال 42 بعلت مخالفت با تبعید آیت الله خمینی از وزارت برکنار و سال بعد از آن فوت کرد . 


حسین علاء در سال 1334 و مورخ بیست و پنجم آبان در مسجد ختم فرزند آیت الله کاشانی مورد سوقصد قرار گرفت که از آن جان سالم بدر برد .

نقشه قت وی به قدری دقیق بود که نواب صفوی پیش بینی کرده بود که اگر موفق به این کار نشدند وی را در اهواز ترور کنند . هرچند با دستگیری ضارب وی ، یعنی مظفر علی ذوالقدر کل تشکیلات فدائیان اسلام بر ملا شد و همه اعضای آن دستگیر و یا تحت تعقیب قرار گرفتند .


قدم در گذشته ، مصدق و کاشانی !در همه ی قتل هایی که بدان ها اشاره شد پای کاشانی دیده می شود ! دادن لقب شمشیر بران اسلام به خلیل طهماسبی بعلت کشتن رزم آرا نیز خود مهر تاییدی بر آن مدعاست .

ولی از همه جالبتر وقتی است که می بینیم مصدق در خاطرات خود مدعی است که فدائیان اسلام نقشه ترور وی را هم داشته اند و حتی می توان با جرات بیشتری گفت که قتل کسروی هم از سوی کاشانی مجوزی برایش صادر شده !


یک مسئله ای که گروه فدائیان اسلام را همیشه با آن درگیر ساخته بود ، خود بزرگ بینی عجیب این گروه بود ! گویی سفری که این گروه به اردن کرده بوده برای آزادی فلسطین ، در آنجا نواب به ملک حسین پادشاه اردن می گوید که من تا بحال پیش هیچ پادشاهی نرفته ام و اگر اینجا آمده ام می خواهم به تو بگویم همه ارتشت را در اسرائیل خالی کنی !


این موضوع را در شب کودتا 28 مرداد هم می توان دید که نواب با نوشتن نامه ای به مصدق وی را به حفظ مبانی شریعت اسلامی دعوت می کند و به وی قول می دهد که در صورت انجام این عمل با گروهکش ، نخست وزیری مصدق را حفظ می کنند !!!!!!

حال آنکه مصدق در جواب کاشانی که نامه ای طویل تر از این برای مصدق نوشته بود تنها نوشته بود : من به پشتوانه ی ملت مستهظرم ، والسلام ! و مشخص نیست این جانیان دیگر چه می گویند این وسط !

بقول عبدالعلی بازرگان : مصدق شاید ادعای دین داری نداشت ولی تسامح و تساهل اسلامی را او انجام می داد !


از دیگر مخالفین فدائیان اسلام آیت الله بروجردی بود که از طرف نواب و فدائیان اسلام به کمتر از سگ نیز تشبیه شده بود ! از توهین های بی سابقه این گروه به مصدق نیز بگذریم بهتر است ...


قدم در حال حاضر ، آیت الله خمینی و احمدی نژاد


دیدگاه جمهوری اسلامی را نمی توان بصورت صریح در این میان دید . از آیت الله خمینی هیچ نقلی بصورت مستقیم در مورد این افراد وجود ندارد و اینکه گفته می شود آیت الله خمینی از آیت الله بروجردی بعلت صحبت نکردن با شاه برای بخشش این جانیان ناراحت شده بوده بنظر حرفی بی اساس می آید ...

چه آنکه وقتی صحبت های آیت الله منتظری را با عماد باقی می دیدم ، جایی منتظری گفت : روزی در کنار آیت الله بروجردی بودم و کاملا معلوم بود که آیتالله بروجردی مخاطبشان من هستم و می خواستند صحبت هایی که می کنند را به گوش آیت اله خمینی برسانم و ... که ایشان گفتند من از بعضی عقلا تعجب می کنم چرا از این افراد ( فدائیان اسلام ) حمایت می کنند ؟!؟

با شنیدن این صحبت بیشتر به این باور می رسم که آیت الله خمینی هم با این کج فهمان مشکل داشته و حداقل آنکه اگر از ابتدا مشکلی نداشته ولی بعدها خط فکری خویش را از این افراد جدا کرده است چراکه حتی یک تجلیل کوچک از ایشان در مورد این افراد وجود ندارد ...

از محمود احمدی نژاد سه سال پیش در سالروز اعدام نواب صفوی نقل است : امروز تمامی دنیا باید بداند راه کشور و ملت ایران همان راه شهید بزرگ نواب صفوی است ... !!!

اتمام سخن 

( عکس فوق چهره کاشانی به همراه شمشیر بران اسلام ، یعنی خلیل طهماسبی قاتل رزم آرا را نشان می دهد ، پیشتر اشاره شد این لقب را خودِ کاشانی به وی اهدا کرده بود )

بعد از اعدام کلیه سران اصلی این گروه ؛ هیات موتلفه با اندک اعضای باقی مانده از این گروهک اعلام موجودیت کرد که هم اکنون در ایران این گروه ( هیات موتلفه اسلامی ) با دبیر کلی حبیب الله عسگر اولادی از حامیان بزرگ دولت نهم می باشند !!


اگر متن ضعیف بود یا غلط های املایی داشت خودتون بخشید چون خودم دیگه حوصله خوندن ندارم ...
==========================================================

برای شیوا نظر آهاری

خاله شیوای عزیز سلام ...

شنیدم در حین سفر به قم برای شرکت در مراسم تشیع جنازه آیت الله منتظری دستگیر شده ای دست به اعتصاب غذاب خشک زده ای ... 
دقیقا روز اولی که به جمعیت دفاع آمدم و نادر تو را با دست به من نشان داد را بخاطر دارم و هرچند کل آشنایی من با شما را در یک ماهه اخیر جمع می زدیم به سختی به نیم ساعت می رسید ولی بلند طبعی شما را همیشه در دل می ستودم ...
اینکه هم عضو جمعیت دفاع از حقوق کودکان کار باشی و هم فعال و سخنگوی حقوق بشر و هم عضو انجمن دفاع از زنان و هم کمپین یک میلیون امضا و هم یک مدتی دبیر کمیته دانشجویی حمایت از حقوق زندانیان سیاسی باشید را حداقل خود من حتی در مغزم نمی توانم جا بدهم !

خاله شیوا ، آرزومند همه آرزوهای بزرگ شما هستیم ...


==========================================================

این سری فکر کنم از حالت جملات هفته دربیاد و بشه جملات ماه !!

 • جنتی : قضات پنجاه و هفتی مامور رسیدگی به پرونده های بازداشت شدگان روز عاشورا شوند ( الحمدالله که خلخالی چند سال پیش فوت کرد )
 • کیهان : مهاجرانی دارد خوردن شیر خر در دوران کودکیش را پس می دهد .
 • رحیم مشائی : احمدی نژاد فردی بسیار باهوش ، استراتژیک و خوش فکر است و من در شورای اطلاع رسانی گفتم که باید در یک برنامه تلویزیونی تبیین کنیم که احمدی نژاد چگونه شخصیتی است !!!!
 • حسین رضا زاده وزنه بردار فوق سنگین سابق تیم ملی ایران  : کسانی که برای من شایعه درست می کنند دشمن نظام هستند !!!
 • شجونی : اگر آقا اراده کنند خرخره این آقایان را می جویم .
 • سخن گوی وزارت خارجه : رفتار پلیس فرانسه در برخورد با مردم نقض فاحش حقوق مدنی است  ( جداً شیشکی داشت )
 • مصباح یزدی : یهودیان حیله گر ترین افراد بشر در سیاست هستند .
 • معاون مطبوعاتی احمدی نژاد ؛ محمد علی رامین : مسلمانان جهان خواهان انتشار روزنامه ای فرا ملی با تیراژ میلیونی از ایران هستند !!!!
 • محمود احمدی نژاد : ایران به قدرت بلامنازع در جهان تبدیل خواهد شد !!!!

==========================================================

راستی ؛ سوم دی سالروز تولد این وبلاگ بود !!


برترین مطلب یک سالهاخیر از نظر شما کدام یک از این سه تا بود ؟!؟


 1. آی آقایان نکند قرار است خدا شوید ؟!؟
 2. زوال یک تفکر دینی ، جنبه هایی از پوپولیست فکری !!
 3. در نقد سالروزی که تاریخ ایران را عوض کرد !

اگر گزینه های دیگری نیز مد نظرتون هستند در کامنت حتما بهش اشاره بکنید ( برام مهمه ) 


==========================================================

تصمیم رو گرفتم ؛ امیدوار پشیمون نشم ...


وقتی تو رو می بینمت ، دیگه نمی لرزه تنم !!


مانیبرای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد ملتی که اومدن این یاوه ها رو خوندن : 64447


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یاوه ها
 
 
free counters