دست نوشته های یک مانی
  
 دست نوشته هایی از سوی کسی که بر عکس بسیاری ، فکر می کند . دست نوشته هایی شامل : تاریخ ، سیاست ، جامعه و ...
 
آرشیو
نگاه به موضوعات یاوه نامه ها
 
یکشنبه 15 آذر‌ماه سال 1388
فاشیست دیروز شده رهبر اصلاحات !!

جمعه این هفته بهزاد ؛ یه سی دی داد به ما که داخلش همه آهنگهای کیوسک ( آرش سبحانی ) بود و یکی از آهنگای قدیمی داخلش که از آلبوم عشق سرعت بود با نام اینجا هیشکی سرجاش نیست ، یه بیتش خیلی جالب بود ، فاشیست های دیروز شدن رهبر اصلاحات !!


مصداق برای خودش این قضیه زیاد داره من جمله جناب محتشمی پور که نامه ای رو نمی دونم از کجاش در آورد اواسط دهه 70 و به اسم آیت الله خمینی زد و ریشه ی بچه های ملی مذهبی رو از بیخ کند و الان شده واسه ما نماد اصلاح طلبی و حتی جناب کروبی که در مقاله ی تقدیم به شیخ اصلاحات همانکه از حماق خنجر می زند به قدر کافی سخن در موردش گفته ایم و نیازی به اطاله ی کلام در موردش نمی بینیم !


ولی صحبت امروز من خیلی کلی تر و عام تر از این هاست ، و بیشتر در مورد امتی می چرخد که چماقی به اسم تمدن 2500 ساله را ساخته و با تاکید بر هویتی فرهنگی و کاملا من درآوردی به نام ایرانی و ... چنان بر سر اقوام و نژاد های دیگر می کوبند که ...


تا حالا شده تا به کودکان افغانی نگاه کنید ؟!؟! هرچند به قول نادر طالبی عزیز ما خیریه نیستیم و نه اینکه دنبال خیر نباشیم ولی ترجیح می دهیم مقوله های اینچنینی را ژرفاتر ببینیم ...

در این جغرافیای گربه ای شکل گویی افغانی انسان نیست و چنان بد به ایشان نگاه می کنند که گویی اینان جانیانی بالفطره هستند .این از دستاورد های امتی است که با فریاد برابری انسان ها و اعتراض به تبعیض ایرانیان در فرودگاه های عربی و ترکی و اروپایی ، خواهان بهتر دیده شدن هستند !!


به عبارت بهتر ، ملتی که خود ادعای لیبرال بودن در برخورد با دیگر اقوام را دارند ولی به عربها و افغانی ها به مثابه گوسفندهای دوپا نگاه می کنند و هرچند حتی من پا را از این فراتر می گذارم و مدعی می شوم که ریشه ی اینگونه تحقیر نگاه کردن سایر اقوام را در زرتشت می توان یافت .


زرتشتی که غیر آریایی رو حیوانی دوپا می بیند و حشره های موذی صفتی می داند که باید پاک شوند !!


همه اینها در حالیست که اروپا به مرحله ای رسیده که دیگر این بحث ها در آن مطرح نیست و اتحادیه ی اروپا و واحد پولی مشترک و سفر به همه ی ملل اروپایی بدون گرفتن ویزا و ... همه و همه گامهایی است که به سمت توجه به انسان بودن افراد برداشته می شود و ما هنوز اندرخم عرب ملخ خور است یا سوسمار خور ؟! هستیم !


سخن کوتاه تر می کنم و نتیجه گیری خویش را در این تناقض ایده و عمل را بیان می کنم که چگونه می توان در حالیه مانند فاشیست ها خویش را برترین نژاد و قوم می دانیم دم از برابری بزنیم و این تناقض را چگونه می توانیم منکر شویم ؟!!؟


مانی


=============================================


جملات هفته :

  • قالیباف : از زیاده خواهان عذر خواهی نمی کنم !!
  • آیت الله خزعلی : عید بزرگ غدیر خم است ، نه نوروز !!
  • محمود احمدی نژاد : سند داریم آمریکا می خواهد جلوی ظهور امام زمان را بگیرد !!!!! ( آفتاب یزد ، 14 آذر )

=============================================


  1. ارزششو داشت عشق من ، معجزه ی شناختنت !!
  2. این روزها کمرنگ شدم ، حال و حوصله ی خودمم ندارم ، تو که دیگه عددی نیست !
  3. شنیدم دوست عزیزم ، بابک از وبلاگ نویسی کنار کشیده که واقعا ناراحت شدم . امیدوارم از تصمیمش برگرده ...
  4. هولدن عزیز ، تبریکات ما را بابت تولدت پذیرا باش !
  5. در باز خوانی آپ  به ضعفش خودمان معترف شدیم ، بر ما ببخشایید !

مانیبرای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد ملتی که اومدن این یاوه ها رو خوندن : 64447


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یاوه ها
 
 
free counters