دست نوشته های یک مانی
  
 دست نوشته هایی از سوی کسی که بر عکس بسیاری ، فکر می کند . دست نوشته هایی شامل : تاریخ ، سیاست ، جامعه و ...
 
آرشیو
نگاه به موضوعات یاوه نامه ها
 
دوشنبه 4 آبان‌ماه سال 1388
تز بدهید !

بین خبر های زیر چه جمعی می توان بست ؟!؟! شما هم ارتباطی که من بین این اخبار دارم حس می کنم رو حس می کنید ؟!؟!سیاست های متناقض در مورد زنان خیابانی 


رشد عجیب میزان طلاق در استان تهران


قتل های ناموسی هنوز هم در جنوب ایران گسترش دارد


در بررسی مجدد ، اجازه ی ازدواج دختر فقط با پدر و جد پدری است


درگیری و ضرب و شتم بیشترین میزان مراجعه به دادگاه های خانواده قزوین است 


آیت الله صافی گلپایگانی : باید دانشگاه های دختر و پسر جدا شوند .
مگه خودت خواهر و مادر نیستی ؟!؟!


==================================================


قرار بود در مورد علمای اهل سنت یه چیزایی بنویسم که بنا به دلایل امنیتی منصرف شدم و چون ملیسای عزیز در کامنت مطلب قبلی اشاره کرده بودن ببینن نظر من نسبت به ادریس شافعی چی هست ، نظرمو بصورت فشرده می نویسم :


مسئله ی جالب برای من در میان سه تا از چهار فرقه اهل سنت ، امامانشون هست ، یعنی احمد حنبل و ادریس شافعی و ابوحنیفه .


مسئله ی جالب برای من این هست که هر سه ی اینها بخاطر حفظ عقیدشون کشته شدن .


ابوحنیفه بخاطر نپذیرفتن سمت قاضی القضات از سوی منصور ، خلیفه وقت عباسی به زندان افتاد و بخاطر عفونت شکنجه های روی بدنش و عفونت زخم های شلاق خورده اش کشته شد !!!

و یه مسئله جالب دیگه در مورد ایشان این هست که هروقت حکمی صادر می کرده می گفته این رای من است و بنظرم صحیح ترین رای هست و اگر کسی بهتر از این رای در این مسئله بدهد مطمئنا از من به صواب نزدیک تر است و واجب است اطاعتش کرد .

نکته جالبتر اینکه ابوحنیفه به قیاس شدیدا اعتقاد داشته و بیشتر احادیث رو قبول نداشته مگر آنکه تواتر آنها زیاد بوده باشد و بنظر می آید دلیل دوم کشته شدنش آن بوده که اعتقاد به اختیار داشته ، نه جبر !!!


ادریس شافعی که فقهش بسیار به شیعه نزدیک است و تقریبا پویاست ، راهی میانه بین مالکیه و ابوحنیفه در میان گرفت و و مثل اوبحنیفه در قبول حدیث سخت گیری می کرد ولی راه هایی برای تشخیص احادیث صحیح ایجاد کرد مثل قبول کردن همه احادیث بعضی محدثان .

ادریس شافعی بعلت رد فرضیات و بررسی حقایق موجود و نقد بر قیاس ابوحنیفه در سر کلاس خودش مورد حمله ی یکی از هواداران ابوحنیفه قرار گرفت و کشته شد !!!


احمد حنبل که از مذهب فقهی حنبلی وی ، وهابیت پیدا می شود ، وی بسیار به حدیث اعتقاد داشت و به نص شدیدا معتقد بود و به دلیل اعتقاد بر اینکه قرآن قدیم است و مخلوق نیست ، وی بیشتر عمر خویش را در زندان بود و در حال شلاق خوردن بود و سرانجام از شدت ضعف جسمی مربوط به شکنجه های سالیان متمادیش فوت کرد .


حالا اینکه من می گم اینان برای من شخصیت های جالبی شدند این هست که وقتی نگاه می کنم می بینم بزرگ علمای شیعه در حد این سه نفر باشد علامه مجلسی است که خودش آخوند درباری سلطان حسین بوده و حدیث جعل می کرده برای بقای خاندان صفویه و وقتی هم معترض می شی که آقا این مرد چرا رفته در دربار ظلم و جور و ... ؟!؟!؟ پاسخ می شنوید ، تقیه کرده اند آقا ، تقیه !!!


و شاید باید اینجا باز هم نامی از شریعتی ببرم که می گوید : در تشیع علوی تقیه یک تاکتیک عملی است و بسته به شرایط و اوضاع و از این رو به تشخیص رهبر گاه ممنون می شود ولی در تشیع صفوی ، تقیه یک اصل اعتقادی است و ثابت و لازمه ی شیعه و تعطیل کننده ی همه وظایف شیعه !!!

بنظرم باید به شریعتی حق داد تا احمدحنبل را شیعه تر از بسیاری از روحانیون شیعه بداند !!!


================================================


جملات هفته :


  • ( این مال شهریور هست ولی من هفته پیش بدستم رسید ) دکتر عزت الله سام آرام ، رئیس دانشکده ی علوم اجتماعی و ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی تهران در گفتگوئی 16 صفحه با مجله ی کیهان هفتگی : ما در کل علوم انسانی و بویژه در علوم اجتماعی کشورمان بحران داریم ، بحرانی که در مدد کاری وجود دارد مسئله نظریه های مددکاری است و به خاطر اینکه ما نظریه های مدد کاری را بومی سازی نکرده ایم !!  ایشان در ادامه اشاره کرده اند : کشور ما را خداوند حفظ می کند و امام زمان یاری می دهد !!!!!!!
  • حجت الاسلام نقوی از اساتید حوزه علمیه : متاسفانه در اول انقلاب از فرصت طلائی صدور انقلاب استفاده نکرده ایم و الان که وارد دوران فرصت نقره ای شده ایم باید از فرصت استفاده کنیم و انقلاب اسلامی را به جهان صادر کنیم !!!
  • محمود احمدی نژاد در مراسم روز جشن ملی صادرات :هنوز هم معتقدم که تحریم ها در حد یک کاغذ پاره است !!

=============================================


  • دوست دارم فکر نکنم ولی نمی شه ....
  • پنجشنبه یه سر رفتم نمایشگاه مطبوعات ، واقعا دارم تازه می فهمم تنهایی به نمایشگاه مطبوعات و کتاب رفتن خیلی لذتش بیشتره تا اینکه با چند نفر آدم بره ، احتمالا فردا یعنی سه شنبه که روز آخره هم می رم ببینم چه خبره ...
  • به سرم زده اینجا رو ببندم ....
  • هوا داره کم کم سرد می شه ، مواظب باشید این سرما توی روابط عاطفیتون تاثیر نذاره !!

مانی


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد ملتی که اومدن این یاوه ها رو خوندن : 64447


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یاوه ها
 
 
free counters