دست نوشته های یک مانی
  
 دست نوشته هایی از سوی کسی که بر عکس بسیاری ، فکر می کند . دست نوشته هایی شامل : تاریخ ، سیاست ، جامعه و ...
 
آرشیو
نگاه به موضوعات یاوه نامه ها
 
دوشنبه 23 شهریور‌ماه سال 1388
دو مطلب ... ! ماله کشی به سبک حواله دادن و قل مراد ... !

ماله کشی به سبک حواله دادن ... !


معمولا دولت عدالت محور شاید هم پرور در انجام عملیات های انتحاری و غافلگیر کننده یدی طولانی داشته و از آنجایی که گاها صحبت های بی حساب کتاب و الله بختکی از طرف این دولت شریف و خدمتگذار موجبات تعجب و گاه اعتراض و حتی گاها انقلاب های مخملی از سوی امت شریف می شه با دیدن خبری جالب در صبح امروز باز در دل خویش صد که نه ولی هزار درود و شرف بر پدر و مادرشان فرستادم :  1. نکته اول آنکه خبر فوق بلافاصله تداعی ضرب المثل حرف پیشکی مایه شیشکی را در ذهن ما ایجاد کرد . 
  2. نکته دوم آنکه  روزنامه سرمایه که به زعم سخنگوی دولت رئیس جمهور محبوب و کاملا مردمی منصف ترین منتقد دولت است ؛ در روزنامه مورخ 14/2/88 نوشت : رشد پالایشگاه های نفت در دولت نهم 1/5 بوده که با این روند 67 سال دیگر اتمام می شود .
  3. از این سبک حواله کردن ها در دولت خدمتگذار که به تعبیر وعده سر خرمن و  گاها شانه خالی کردن از مسئولیت های مرتبط است بسیار ثبت شده که نیاز به گشودن آنها نیست و چه آنکه معمولا ایشان در پا پس کشیدن در امور و قایم شدن در پشت دیگران و باصطلاح هزینه کردن دیگران برای خویش ابائی ندارد چه آنکه زمان معرفی حضرت علی کردان کمبریجی ( دام ظله ) در نطق خویش در مجلس فرمودند : آقا موافقت کردند و فرمودند که بروید به مجلس و برای رای آوردن این دو تلاش کنید که فردای همان روز این مطلب از سوی دفتر رهبری تکذیب شد !!!

به عبارت بهتر در برخورد ها و وعده های دولت نهم و دهم دو پارامتر واضح است : وعده های دروغین و هزینه کردن از سوی نظام که تنها یک نتیجه تا کنون داشته و آن بی حیثیت شدن دولت !و هرچند این از خصایص فاشیست هاست  و روند بر خورد با سران به اصطلاح اغتشاشات و کودتای نرم و ... بیش از پیش تداعی گر انقلاب ژاکوبنی ولی اینبار در صدر نظام را نمایان می سازد وخود این مسئله مرا به اعتقاد ملی گرایان مبنی بر حاکمیت پولیارشی و اصلاح ساختار بصورت نرم به یقین می رساند .


========================================================


قل مراد !!


قل مراد رو یادتون میاد !؟!؟ همون شخصیت محبوب باغ مظفر که خنده و  گریش قابل تشخیص نبود ؟!؟!


این روزا خیلی مصداق پیدا کرده برام ؛ خصوصا وقتی روزنامه برادر سلحشور ش ر ی ع ت مداری رو می خونیم که انشالله توفیق روز افزون هم خودشان و هم مجاهدین کنار دستشون داشته باشن تا همینجوری فرت و فرت نقشه های استعمار رو عیان کنند .


یه جورایی بعضی وقتا از وقاحت ها خندم می گیره که رئیس دولت خدمتگذار از صانعی شکایت می کنه و این روزنامه جان بر کف که جز رضایت خدا هدفی نداره فرت و فرت تهمت بی ربط و با ربط تهمت می زنه و احدی جرات نکنه بگه ؛ داداش ببخشید ، شما ؟!؟! ( صد البته که همه کاره و هیچکاره ، قبول نداری ؟!؟! )


گویا قل مراد که در بطن همین روزنامه هم استخدام شده خود گوید و خود خندد و چه کسی می داند ، شاید حتی پیش خود از حیثیت از دست رفته و بحث مشروعیتی که ملتی بدان اعتقاد داشتند گریه می کند و شاید هم در انظار می خندد و در پنهانی گریه می کند و صد البته که این از هنر های قل مراد است که نتوان گریه و خنده اش را تشخیص داد !!


پی نوشت از ستون گفت و شنود کیهان در امروز  : 


گفت: سران داخلی فتنه بدجوری با رسوایی روبرو شده اند.
گفتم: فکر نمی کردند که مردم اینطور با صلابت و قدرت پای ارزش های اسلام و انقلاب ایستاده باشند.
گفت: اسناد به دست آمده و اعتراف متهمان در دادگاه نشان می دهد که خاتمی و موسوی روی حمایت آمریکا خیلی حساب باز کرده بودند و تصور می کردند که مردم با قمپز اسرائیل و تهدید آمریکا از آرمان های انقلاب دست می کشند و به طرف خاتمی و موسوی می روند.
گفتم: آخه اینها که 30 سال در ایران زندگی کرده اند باید مردم را می شناختند!
گفت: کسانی که در قصرهای اشرافی زندگی کرده اند، از مردم شناختی ندارند.
گفتم: از شخصی پرسیدند پطروس کی بود؟ یارو گفت؛ پطروس یک دهقان فداکار بود که وقتی گرگ به گوسفندانش حمله کرد، پیرهنش رو آتیش زد و انگشتشو کرد توی چشم راننده قطار!


تصور می کنم بدبختی امثال کیهان و صدا و سیمای عادل آن است که فراموش کردند سوژه مرتبط این قضایا خود مخاطبان و مردم هستند !! ( بقول یارو گفتنی تو خود از این مجمل ، حدیث مفصل بخوان !! )

=======================================================


  • یه بنده خدایی امروز زنگ زد و هرچی از دهانش در اومد به ما گفت ؛ در افاضات خویش فرمودند : فکر کردی خیلی حالیته ؟!؟! یه ادم خودخواه خود بین مغرور ، بدبخت هیچی هم بارت نیست چی فکر کردی ؟!؟! فکر کردی کی هستی ؟!!؟ بدبخت ظاهر ساز ؛ تو اصلا آدمی !؟؟ و .... چیز خاصی بذهنم نمیاد بگم ولی باور بفرمائید بنده هرچی به اون خانوم عرض می کردم آدرس رو اشتباهی اومدید ول کن نبود و دست آخر گفتم باور بفرمائید بنده خودم می دونم هیچ پخی نیستم و باید جلو خیلیا درس پس بدم و از این جهت با شما موافقم ولی چه کنم بیشتر اطرافیان من با من و شما هم فکر نیستند ؛ علی ای حال اینجا هم اشارتی می کنم که ایها الناس بنده کباده ی هیچ چیز جز ابلهی خودم رو نمی کشم !!
  • هرچقدر کم مسئولیت تر ؛ زندگی بهتر !!
  • این روزها به علت عدم بارش بارون و نیاز شدید به این مسئله برای تخلیه روانی شدن بصورت مجازی با آهنگ زمین از جولیت کلی از خودمون خلاصی در می کنیم !! ببار بی امان ببار ...
  • یه چیزاییم این وسط به خودم مربوطه و اینکه نیازی به توضیح نمی بینم !!

مانی


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد ملتی که اومدن این یاوه ها رو خوندن : 64447


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یاوه ها
 
 
free counters