دست نوشته های یک مانی
  
 دست نوشته هایی از سوی کسی که بر عکس بسیاری ، فکر می کند . دست نوشته هایی شامل : تاریخ ، سیاست ، جامعه و ...
 
آرشیو
نگاه به موضوعات یاوه نامه ها
 
چهارشنبه 28 اسفند‌ماه سال 1387
زندانی به وسعت تفکر دینی ، و این است ابتکار تاریخی !!!
زندانی به وسعت تفکر دینی ، و این است ابتکار تاریخی !!!

تقریبا سه روز هست که وقت آزاد تری نسبت به گذشته دارم و بالطبع فرصت اینترنت آمدن و جستجو کردن در انواع و اقسام سایت ها برام راحت تر شده . 

خواندن خبر هایی از جمله تجاوز فلان گروه پسر به یک دختر و یا کلاهبرداری یک پزشک از 15 تا زن بیوه و مصاحبه بازیکنان و مربیان استقلال و پرسپولیس معمولا در رنج  پر بازدیدترین خبرها قرار می گیرد و اگر هم جایی بماند به انصراف خاتمی و سو گیری انتخابات به طرف میر حسین و ... ختم می شود . 


صحبت امروزم نه استقلال هست  و نه پرسپولیس و نه بزهکاری عده ای بیکار که جز دید زدن نوامیس مردم کاری ندارند و نه قرار است زنانی را بخاطر ساده بودنشان در باب کلاهبرداری های صورت گرفته زیر سوال ببرم !!

صحبت فراتر از این صحبت ها است و اینجا شاید گوشه ای از آن به انسان ختم شود ولیکن در حقیقت به کرامت انسانی مربوط است .


شاید موضوعی که باعث شد دست به نوشتن ببرم خواندن خبری بود با این تیتر :


ابتکار حماس برای ازدواج همسران شهدا


متن خبر بسیار ساده و گیراست :


پایگاه‌های خبری فلسطینی اعلام کردند، جنبش مقاومت اسلامی حماس در یک ابتکار عمل جدیدی اعلام کرده هر کس با یک زن شهید ازدواج کند، پاداش دریافت خواهد کرد.
به گزارش شیعه آنلاین، این پایگاه‌های خبری فلسطینی در ادامه افزودند: جنبش حماس با این کار قصد دارد اولا زنان بیوه و کودکان یتیم را از بی سرپرست بودن نجات دهد و دوما جوانان را به ازدواج ترغیب و تشویق کند.
این پایگاه‌های فلسطینی در ادامه نوشتند: البته حماس برای مردان و جوانانی که قصد انجام چنین ازدواجی را دارند، تعدادی شرط قرار داده است. یکی از این شروط این است که اگر ازدواج با زن شهید ازدواج دوم فرد است، باید حتما ثابت شود که توانایی اداره و سرپرستی دو خانواده را دارد. شرط دوم این است که او فردی با اخلاق و مؤمن باشد تا از روی هوس این کار را انجام ندهد.
کارشناسان مسائل اجتماعی در این باره می‌گویند: چنین طرحی می‌تواند به عدم فاسد شدن جامعه غزه کمک کند به ویژه اینکه تعداد زنان بیوه در جنگ اخیر 22 روزه ارتش صهیونیستی علیه غزه به شدت افزایش یافته است.
دسته‌ای دیگر از کارشناسان نیز این طرح را مورد انتقاد قرار داده و اعلام کردند که چنین طرحی موجب افزایش تعداد دختران ازدواج نکرده می‌شود.


لینک خبر 


لازم به تذکر است که من اساسا با روح این ابتکار شرم آور که عملا کرامت حیوانی هم در آن رعایت نمی شود مشکلی ندارم و مشکل اصلی من با این تفکر ارزش گذاری روی یک زن است !!

اینکه به جماعتی برای آنکه لطف می کنند و نمی گذارند که یک وقت خدایی نکرده عده ای زن بی شوهر بمانند جایزه بدهند نه در مخیله ی من می گنجد و نه اینکه الان قرن 5 هجری هست که بر حسب سنت رسول الله کسی بخواهد فردین بازی در بیارود و بعد هم اسمش را بگذارند فداکاری و ابتکار !!!


آری ، ابتکار است ؛چرا که  این تنها هنریست که از امتی جاهل صادر می شود ، وگرنه در هیچ مملکتی اینگونه وقاحت ها دیده نمی شود و به حقیقت که حقوق بشر برای ایشان سنگین و گنگ است و بهتر است ابتدا به ایشان حقوق حیوانی آموزش داده شود !!


طبق آمار تعداد کشته شدگاه غزه 1400 نفر بر آور شده بود ( آن هم با کلی تردید چرا که تا سه روز قبل از این آمار تعداد کشته ها کمتر از 100 نفر بود ) با فرض همین 1400 نفر ، بی شک سهمی را باید به زنان بگذاریم و سهمی را به کودکان و سهمی را به جوانان بدون همسر و نهایتا عده ای که شاید تنها یک چهارم این جمعیت را تشکیل دهند باقی می ماند که ...


هرچند من به جنبش حماس این حق را می دهم که به فکر این ابتکارات هنری بیافتد چرا که مسئولان جهاد و سازندگی ایران با صرف هزینه و تخصص بسیار ، در حال ترمیم خرابی ها هستند و دوستان حماسی با فراغ خاطر می توانند به این آسیب های اجتماعی بپردازند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


همه اینها در حالیست که اصلا هم مهم نیست که ما در آغاز سالی هستیم و باز هم اصلا مهم نیست با تورم غیر رسمی 30 درصد و رسمی 19 الی 20 درصد و گرانی های شب عید ، چند میلیون ایرانی در مقابل خانواده هایشان شرمنده هستند و باز هم مهم نیست که اصلا آیت الله مکارم شیرازی دیروز افاضات فرمودند که چهارشنبه سوری باید حذف بشه چون یه عمل بی خود هست و اصلا هم مهم نیست که محمود احمدی نژاد امروز صبح آقای مشائی که پدر عروسشان هست را به سمت دیگری نیز با حفظ سمت در وزارت ، سمت دادند و باز هم مهم نیست که زنی فحاش با نام فاطمه رجبی همسر غلام حسین الهام در طی نامه ای با لحن بسیار گستاخانه ای میر حسین را تادیب کرده اند !!


مهم آنست که با خواندن این حکایت تاریخی ، نتیجه گیری این متن را خود بدست آورید :


(( نقل است که در زمان سقوط اصفهان در زمان شاه سلطان حسین آخرین پادشاه صفوی که افغانان ، اصفهان را محاصره کرده بودند و قحطی در اصفهان بی داد می کرد ، شاه سلطان حسین و عده ای از علمای درباری داشتند در درون دربار بحث این را می کردند که اگر  کشمش در عدس پلو پف کند حرام است یا حلال !!!!؟!؟ ))مانی


===============================================


این هم از آخرین آپ در سال 1387 .


جا داره چند تا مطلب رو تلگرفی و به سبک تست های کنکوری بگم :


1- 29 اسفند سالروز ملی شدن صنعت نفت هست ، جنبشی که مرحوم مصدق در آن نقش جدی را داشت و جا دارد از شخصیت هایی مثل دکتر فاطمی نیز در این میان یادی کنیم .


2- خیلی دلم گرفته ، بقول یکی از مطلبای پوریا ؛ باز هم انکار می کنی عطر تن ات را؟؟


3- سال 1387 شاید یکی از بدترین سال های زندگیم بود و واقعا پر از سختی و مشغله بود و امیدوارم مشابهش دیگه تکرار نشه !!


4- نکته آخر هم اینکه فقط دو سه روز به سال جدید مونده و همه خیابونا شلوغ شدن و خرید عید و حراجی های مربوطش یکی از جذابترین بخش های این ماجراست و من در عوض سعی می کنم از خونه خارج نشم و بیشتر تنها باشم ، عید هم که بشه با  عیدی  و دیدن انواع اقسام خر و گاو های عاشق که بصورت عروسک هستند و این اقوام هنر دوست ما خیلی بهشون علاقه دارن می گذره و فکر نکنم اتفاق خیلی خاصی داخلش بیافته بجاش امیدوارم عید شما یکنواخت نباشه .


تا یادم نرفته بگم ؛ مبارکه انشالله !!


موفق باشید و سربلند 

مانی


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد ملتی که اومدن این یاوه ها رو خوندن : 64447


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یاوه ها
 
 
free counters