دست نوشته های یک مانی
  
 دست نوشته هایی از سوی کسی که بر عکس بسیاری ، فکر می کند . دست نوشته هایی شامل : تاریخ ، سیاست ، جامعه و ...
 
آرشیو
نگاه به موضوعات یاوه نامه ها
 
یکشنبه 18 اسفند‌ماه سال 1387
روز جهانی زن !!

امروز در دانشگاه به همت بچه ها یه سمینار برگزار شده بود در سالن مطهری که حالا نمی دونم اسمشو بذارم پاسداشت زن یا تاریخچه زن و یا اصلا همینجوری یه سمینار در مورد زن !! 


جدا از این صحبتا امروز غروب که داشتم با ماشینم بر می گشتم بطرف منزل با دوتا مسئله فکری خیلی درگیر بودم و حالا بماند دومیش چی بود ( پایین متن توضیح می دم ) ، ولیکن اولیش در مورد همین مطلب بود ؛ اینکه چرا ما روز جهانی حقوق بشر داریم یا روز حمایت از آزادی مطبوعات و روز کارگر و امثال هم که همگی پارامترهایی است تولید شده بدست بشر و در این بین روز جهانی زن هم داریم ؟!؟!


بعد از کلی مکاشفه ، کاشف به عمل آوردیم که شاید تنها دلیلش آن باشد که هنوز کشورهایی هستند و هستیم و خواهیم بود که در جامعه ی استبدادی و مرد سالار همیشه زن را ضعیفه می خوانیم و از جهالت خویش و به نفس تعصب دروغین ، عقده های و کین و کمبود های خویش را بر سر نسلی می آوریم حال چنین روزی را ساخته اند که مثلا من نوعی یادم بیافتد که ای آقا زن هم بشر است !!


زن-58040


باید اعتراف کنم که زن آسیب دیده ترین شخصیت این فرهنگ است و به تحقیق جفایی که به زن می شود بدور از انصاف است و بی شک سهم بسزای این جفا ناشی از سنت و دین است ، شاید جمله ی شاهین نجفی در آهنگ ما مرد نیستیم که تقدیم شده بود جنبش زنان ایران خود نکته ی زیبایی باشد که بدین مضمون بود : 


زنی که گناه بود بودنش ولی بی جرم زنی که استحاله کرده بودنش تو فرم


کوتاه سخن می کنم چرا که نه بنده زن هستم و نه وظیفه خویش می بینم که در این فرهنگ مرد سالار که شاید سه چهارم زنانش به تو سری خوردن عادت داشته باشند و قوی بودن در ذاتشان نیست بنشینم و حقوقی صحبت کنم که حتی خود نیز باورش ندارند . 


زن-


اوج دوری از آرمانهایمان را جایی می بینیم که آقای کروبی برای اولین بار ادعا کرده اند که برای نخستین بار اگر رای بیاورند و گر رئیس جمهور شوند ، یکی از اعضای کابینه خود را زن خواهند کرد . نمی دانم این اتفاق را خوش یمن بنامم و آنرا به گردن جنبش های زنان بیاندازم و یا آنکه آنرا حربه ای تبلیغاتی و چه بسا تغییر جامعه بنامم ولیکن آنچه که مسلم است آنست که اگر تمام دنیا هم به چنین روزی احتیاج نداشته باشند کشور ما دارد تا امثال من نیز بیادشان بیافتد زنان نیز مساوی مردان هستند !!


مانی 


===============================


حالا می رسیم به مطلب دوم که ذهنم رو مشغول کرده بود مثل همیشه یه حکایت هست که به بارون ختم شد ، اول از سعید عزیز که این شعر رو برای من اس ام اس کرده بودن یه تشکر بکنم تا بذارمش دوم هم اینکه امروز این متنو تقدیم می کنم بخودش که می دونه کی هست  ( هرچند امروز شرط شد که دیگه به این مسائل فکر نکنیم و ما هم مطمئنا رو حرفمون هستیم و بی شک در ظاهر ، نمائی بروز نخواهیم داد  ) چقدر حرف زدم بابا بریم سراغ شعر  !!


باران باشد 

تو باشی 

یک خیابان بی انتها باشد 

به دنیا می گویم خداحافظ .


اینم یه عکس از سفر شمالی که با چند تا از دوستان داشتیم و انشالله یه گزارش خیلی دقیق هم در موردش در روز های آتی می نویسم .  ( عکس رو از عمد اینجوری گذاشتیم که شناسایی نشه چهرمون   )


مانی-76475


موفق باشید و سربلند 

مانی
برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد ملتی که اومدن این یاوه ها رو خوندن : 64447


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یاوه ها
 
 
free counters