دست نوشته های یک مانی
  
 دست نوشته هایی از سوی کسی که بر عکس بسیاری ، فکر می کند . دست نوشته هایی شامل : تاریخ ، سیاست ، جامعه و ...
 
آرشیو
نگاه به موضوعات یاوه نامه ها
 
جمعه 9 اسفند‌ماه سال 1387
و اینبار تعقل در تامل !!

واقعا روم سیاه ؛ دیگه فقط کم مونده پاره آجرای دانشگاه بهم تیکه بندازه که اقا وبلاگ زدی که آپ نکنی !؟؟! من از همین تریبون با محکوم کردن این مطلب و اعلام انزجار از کاهلی و تنبلی و تن پروری و از این صحبتا ، اعلام می کنم از این به بعد هفته ای یه بار آپدیت می کنم 


این چند وقته بجاش مطلب قشنگ خیلی خوندم که زیبا ترینش این مطلب آقای عبدی بود که صحبتش رو در کلاس انقلاب اسلامی مورخ دوشنبه هم کردم و حاج آقا رو یه مقدار باهاش اذیت کردم !! مطلب در مورد پرتاب ماهواره امید هست که بهتره در موردش چیزی نگم و دعوت کنم خود مطلب رو بخونید .


برای خوندن این مطلب فوق العاده اینجا رو کلیک کنید .


مطلبی که امروز می خوام بنویسم بیشتر تلفیق هست و محوریت دقیقی نداره ، تلفیقی از ابوذر ، چهره ی مورد علاقه ی دکتر شریعتی و کمی هم از شادروان کسروی و یه خورده هم چاشنی تاریخ و سیاست ( چی شد ! ) خلاصه اینکه منو از نظراتتون بی بهره نذارید .=====================================================


و اینبار تعقل در تامل !!


ابوذر ، مردی از تبار راهزن غفاری که از سابقون محسوب می شود و جزو ده نفر نخست است که اسلام آورد ، اینکه چرا دکتر شریعتی ابوذر رو چهره ی اسلام می داند بحثی پیچیده است و مجالی بسیار فراتر از یک وبلاگ و چند دست نوشته می خواد ولیکن بطور مجمل ،  گر بررسی کنیم پی خواهیم برد که اساسا ابوذر خود نخستین سوسیالیست جهان اسلام است ، به عبارت بهتر تلفیق اسلام و سوسیالیستی که دکتر شریعتی به دنبال می گردد تنها در ابوذر می توان خلاصه کرد . 


هرچند از نظر شخصی اینجانب اسلام و سوسیالیست تنها یک وجه اشتراک دارند و آن هم غیر قابل اجرا بودن هر دوی آنهاست . شاید آرمان های اولیه هر دو زیبا باشند و هر دو بدنبال تعالی باشند ولیکن وقتی هیچ تجربه ی موفقی در این بین نمی توان یافت می توان اذعان داشت که اساسا هردو قابل اجرا نیستند ، هیچ حکومت سوسیالیستی در دنیا موفق نبوده و نماد اسلام و حکومت اسلامی که با نام علی شناخته می شود نیز در زمان خلافت خود علی 5 سال بیشتر دوام نداشت و هرروز این سپاه بود که روزی در بصره و جمل بود و روز دیگر در صفین و روز بعد در نهروان و فردایش کشته شدن در محراب نماز .


ابوذر به واقع شخصیتی است معترض ، آن هم معترض به همه چیز و بیشتر به مثابه آخوندهایی می ماند که بقول کسروی هر حکومتی جز خودشون رو غاصب می دونن و جز برای حکومت مهدی سربازی رفتن و مالیات دادن حروم می دونن و کاری جز غر زدن بلد نیستن و کمترین تلاشی برای بهبود اوضاع نمی کنن و با نام سنت پیامبر و لباس رسول الله در منابر ملت رو فقط تحریک می کنن و با چوب لای چرخ گذاشتن از هیچ کارشکنیی فرو گذاری نمی کنند . 


ابوذر شخصیتی که در هیچ یک از سه غزوه ی بزرگ بدر و احد و خندق حضور نداشته به ابوبکر معترض است و به عثمان پرخاشگر و شاید اگر عمری برایش می ماند به علی هم معترض می شد !!


از نظر نگارنده این روحیه غر زدن وقتی با روحیه ی کذاب مغول مخلوط می شود و به عنوان چاشنی یک فرقه ی خرافی و تحریف شده ی شیعی نیز بدان با الطاف خاندان صفویه اضافه می شود تنها یک محصول دارد و آن هم یک ملت ستم کش در عین معترض !!!!


کسروی با مثالی زیبا این چالش را یاد آور می شود ، وی در شیعی گری می نویسد :


در سال 1330 قمری ( حالا تاریخش دقیق یادم نیست ولی همین حدوده ) در زندان مرکزی شهر تبریز در روز عاشورا عده ای وطن پرست واقعی که در اون ها ثقه الاسلام هم بوده در سرباز خانه بدار آویخته می شوند ، در حالیکه مردم در پشت دیوار زندان فریاد می زدند : داد از ظلم یزید !!!


همه اینها در حالیست که در روز ماقبل اربعین در همین تهران ، در همین پایتخت ، در همین کشور ، در همین مملکت شیعی ، در همین حکومت علی ،


جانباز شیمیایی در مقابل مجلس خود سوزی می کند و فردایش در روز اربعین مردم همین کشور با راه انداختن دسته هایی فریاد از ظلم یزید می کنند و کسی نیست بپرسد ، براستی یزید کیست ؟!؟!؟


========================


نکته 1 : جناب لاریجانی در مصاحبه ای فرمودند این بنده خدا جانباز نبوده و یه معتاد بوده

نکته 2 : اصلا فکر نکنید جناب لاریجانی شعور ملت رو در حد بقره گرفتن 

نکته 3 : روم سیاه یک میلیارد و پنجاه و اندی میلیون دلار رو دولت عدالت گستر نریختن به حساب خزانه و ما صحبت چی می کنیم .

نکته 4 : حمید رضا ترقی عضو ارشد موتلفه اعلام کرد زندگی احمدی نژاد مثل یوزارسیف هست (روزنامه اعتماد چهارشنبه 7 اسفند )

نکته 5 : حاکم کومور گفت تحریم های علیه ایران باعث شکوفایی ایران شده ( برای پی بردن به موقعیت جغرافیایی کومور به نقشه های افریقا در مقیاس های بزرگ نیازمند هستید ) در ضمن خبر هم مال پنجشنبه در خبرگزاری فارس هست .

نکته 6 : خبرگزاری ایلنا هم در روز چهارشنبه طی یک گزارش نوشت که محمود احمدی نژاد و عمر گیله حاکم جیبوتی ( اینم تو آفریقاست و نهایتا اندازه کرج باشه اندازش و بغل اتیوپی هست ) در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که ایران و جیبوتی می توانند برای حل مشکلات جهان پیشگام شوند . ( یاد آور می شوم نرخ بیکاری در جیبوتی 40 درصد هست )

نکته 7 : آخر هفته خوبی داشته باشید .

نکته 8 : من رو از نظراتون محروم نکنید .

نکته 9 : مانی 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد ملتی که اومدن این یاوه ها رو خوندن : 64447


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یاوه ها
 
 
free counters